Conducerea executivului orădean se pregăteşte să ceară aleşilor în şedinţa Consiliului Local Oradea din 31 august un acord de principiu în vederea fuzionării celor patru spitale orădene şi a instituirii unei singure conduceri care să coordoneze activitatea acestor unităţi spitaliceşti.
Actualitate
Grădina Zoologică, în dezbatere publică
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Termen prelungit pentru înscrierea la Universitatea Oradea
Senatul Universităţii din Oradea a aprobat în şedinţa de luni, 21 iulie 2008, prelungirea termenului de înscriere pentru admiterea la facultate, sesiunea iulie. Decizia a fost luată pentru că unii dintre absolvenţii de liceu au primit cu întârziere diplomele de bacalaureat.
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Lucrări de reabilitare la Facultatea de Medicină din Oradea
De mai bine de o săptămână, au început lucrările de înlocuire a acoperişului la clădirea Facultăţii de Medicină a Universităţii Oradea. Executantul lucrării este firma CIAC, care, potrivit contractului, s-a angajat şi să restaureze complet aula Facultăţii, să văruiască laboratoarele şi sălile de curs, dar şi să repare cupola metalică.
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Mai puţin de 40% dintre candidaţi au obţinut note de titularizare
Doar 38,6% dintre persoanele care au participat la examenul naţional de titularizare în judeţul Bihor au reuşit să obţină note de cel puţin şapte. Astfel, din 1.922 de lucrări corectate, doar 742 au obţinut note între şapte şi 10. De asemenea, 416 candidaţi nu au obţinut nici măcar nota cinci, necesară pentru a obine măcar un post de suplinitor.
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Parc balnear la Marghita
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Maniu - reabilitată la anul
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Cabinetele medicale, vândute cu clauze severe
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Trimişi în judecată de DNA Oradea în dosarul permiselor false din Argeş
Trei persoane implicate în scandalul eliberării frauduloase de permise auto în Argeş au fost trimise în judecată de procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA) Oradea, fiind acuzate de trafic de influenţă, fals şi uz de fals. Filiera permiselor de conducere obţinute fraudulos se întinde până în nord-vestul ţării. Reţeaua condusă de comisarul-şef Gheorghe Vlăsceanu îşi racola clienţi inclusiv din Satu Mare, Bihor sau Cluj.
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Zilele comunei Borş
- 23 Iulie 2008
- Citeste
Crişana Digitală

