Conducerea municipalităţii se încăpăţânează să arunce 2,7 milioane lei pentru a realiza, în curtea Primăriei Oradea, o piramidă de sticlă. Actuala administraţie pare să se afle în pană de idei, motiv pentru care toate proiectele eşuate din timpul administraţiei Filip se doresc a fi implementate în timpul mandatului Bolojan: podul rutier de la Sovata, această piramidă de sticlă, rămânându-i edilului orădean doar să găsească o locaţie potrivită pentru crucea de la Ciuperca.


