De trei ani, în ultima sâmbătă din luna martie, timp de o oră, oamenii din întreaga lume sunt invitaţi să stingă lumina. 27 de oraşe din România vor marca pe 27 martie, de la ora 20.30, Ora Pământului (Earth Hour), cea mai mare manifestare de mediu din toate timpurile. Orădenii sunt invitaţi şi ei să se alăture acestei activităţi, sâmbătă, locul de întâlnire fiind Teatrul de Stat Oradea.


