Ieri, în faţa bisericii ortodoxe Sfântul Dimitrie, din centrul Beiuşului, a avut loc tradiţionalul concurs de bătut toaca din Joia Mare. Întrecerea se bucură de interes printre cei tineri, dar şi printre cei trecuţi de prima tinereţe, la ediţia din acest an participând 17 concurenţi, din toată Depresiunea Beiuşului.


