În primele trei luni ale acestui an, încasările din impozitul pe clădiri în municipiul Oradea au fost mai mari cu 7,6% decât în anul precedent. Totodată, municipalitatea a anunţat că, până în data de 31 martie, 44% dintre persoanele cu obligaţii la bugetul local şi-au achitat impozitul, o parte dintre acestea beneficiind de bonificaţia de 8% acordată de Primăria Oradea.


