Administraţia orădeană şi-a pierdut orice credibilitate în faţa opiniei publice prin simplul fapt că nu mai reuşeşte să se impună în faţa firmelor care, pe bani publici, fac lucrări de mântuială. Atitudinea tolerantă a conducerii liberale a Primăriei Oradea nu face decât să ridice numeroase semne de întrebare cu privire la interesele private pe care edilii orădeni le au cu aceste firme de casă.


