În timp ce proprietarii de câini sunt amendaţi pentru că refuză să încalce drepturile animalelor atât de dragi lor, problema câinilor comunitari de pe străzile din Oradea, dar şi a celor din adăpostul de la SOS Dogs nu pare să reprezinte o prioritate pentru administraţia locală.


