Titlurile zilei
-
Colindele au aprins inimile, iar dăruirea a unit comunitatea - Concert caritabil
Biblioteca Județeană „Gheorghe Șincai” din Oradea a găzduit, recent, evenimentul festiv „O Seară de Colind”, un concert caritabil organizat de Fundația Șinca, dedicat sărbătorii Nașterii Domnului.
-
În Oradea - Continuă dotarea unităților de învățământ
Livrarea mobilierului și a materialelor didactice pentru unităţile de învăţământ din Oradea continuă. Acestea sunt achiziționate prin proiectul „Dotarea unităților de învățământ preuniversitar din Municipiul Oradea”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).
-
La Liceul Sanitar „Vasile Voiculescu” din Oradea - Robotica „prinde viață”
În prima zi din „Școala altfel”, Liceul Sanitar ”Vasile Voiculescu” a ales o activitate pe care elevii au desfășurat-o în parteneriat cu Parcul Științific și Tehnologic Bihor, centru de cercetare și dezvoltare situat în Oradea, str. Ceyrat, nr. 4.
-
„Istorie locală și națională în context european” - Un regal al cărții și tradițiilor
Centrul de Studii Interdisciplinare „Silviu Dragomir” a sărbătorit 15 ani de activitate printr-un eveniment total: „Istorie locală și națională în context european”.
-
Percheziții la Primăria Lugașu de Jos, acasă la primar și viceprimar - Delapidare și fraudă cu ajutoare de urgență
Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Bihor, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, au pus în executare, miercuri, 17 decembrie, trei mandate de percheziție domiciliară la Primăria Lugașu de Jos și la locuințele primarului Sorban Levente și a viceprimarului Cătălin Nicolae Cofar.
-
La Primăria Oradea, colindătorii au adus magia Crăciunului
Sala festivă a Primăriei Oradea a răsunat și marţi, 16 decembrie, de glasurile colindătorilor care au venit să vestească apropierea sfintelor sărbători de iarnă.
În direct de la Poliţie
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Pentru producătorii şi importatorii de chimicale - Preînregistrarea online, conform regulamentului european
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Rata dobânzii de referinţă a BNR - 10,25% pe an
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Fitch a redus ratingurile pentru Bucureşti şi Oradea şi a înrăutăţit perspectiva acestora
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Şansa unui loc de muncă
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Pregătire şi perfecţionare în profesia contabilă
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Săptămâna Erasmus la Universitatea din Oradea
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Salariaţii DGASPC Bihor se revoltă împotriva conducerii
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Acord româno-maghiar
- 11 Noiembrie 2008
- Citeste
Foto Crişana
Crişana Digitală
Cetățeanul surmenat
Alegerile, locale și parțiale, au fost tranșate. La București, pesedistul Băluță s-a făcut de râs. E prima mare „victorie” a noii echipe de la conducerea PSD. Le urăm, la mai multe! * Plasată pe locul doi, în Capitală, Anca Alexandrescu e un semn clar pentru ceea ce ne-ar putea aștepta peste trei ani, poate chiar mai puțin... Se vede de la Oradea, dar, paradoxal, nu se vede de la: Bruxelles, Cotroceni și Palatul Victoria.
Să fim realiști: în 2025, cu un război care mușcă din estul continentului, cu tarife americane care ne lovesc exporturile și cu o Chină care are posibilitatea de a cumpăra Europa pe bucăți, Uniunea Europeană arată ca un uriaș cu picioare de lut.
Crişana TV
Comunitatea greco-catolică din Sărsig a întâmpinat, așa cum se cuvine, numeroși credincioși, veniți din mai multe părți pentru a împărtăși bucuria sărbătoririi Sfântului Nicolae – hramul parohiei greco-catolice din localitatea Sărsig.
Intrebarea Zilei
Credeți că este utilă participarea României la Târgurile internaționale de turism?


