Între 13-15 iulie s-a disputat la Zalău turneul naţional de tenis „Memorialul Gheorghe Schmidt”, având categoria a IV-a conform calendarului pe 2007 a Federaţiei Române de Tenis. Sportivii Clubului Frontiera, din Oradea, participanţi la turneu, au avut o comportare foarte bună, reuşind să urce pe podium la patru categorii de vârstă. Victor Bodiuţ a confirmat rezultatele bune obţinute în acest sezon şi a câştigat finala categoriei 14 ani băieţi disputată în compania colegului său de club Dumitru Lele (antrenor, Ionuţ Hodişan) cu scorul de 3-6, 7-5, 6-0. Elevul antrenorului Doru Brânduşan şi-a adjudecat, de altfel, şi Trofeul D&C disputat cu puţin timp în urmă la Oradea. Un alt finalist a fost Florin Băloiu, la categoria 12 ani. După o dispută dramatică, în care a ratat două mingi de meci, Florin a trebuit să recunoască superioritatea adversarului său, Dacian Bocea, de la TC Palatul Copiilor Zalău, care s-a impus în final cu 3-6, 7-6, 6-0. Băloiu este un alt jucător „pe val” de la Frontiera, participant, cu rezultate bune, la turneele internaţionale din Italia şi Franţa. Foarte aproape de aur a fost şi finalista de la 16 ani fete Carina Şuteu, învinsă în ultimul act de către Diana Sas, din Cluj, cu scorul simetric de 6-3, 6-3. Rareş Mihuţ a avut şi el o comportare bună, obţinând „bronzul” categoriei 10 ani băieţi. Se poate observa o ascensiune evidentă a tenismenilor de la Clubul Frontiera Oradea, care, sub „bagheta” antrenorului Doru Brânduşan, se evidenţiază prin evoluţii tot mai bune cu fiecare turneu. Deşi baza de tenis a Poliţiei de Frontieră a fost scoasă din circuitul tenisului orădean, sportivii antrenorului Brânduşan se antrenează la Clubul Sportiv „Voinţa” Oradea, unde sunt în curs de finalizare trei noi terenuri de tenis, care vor suplini lipsa celor de la Frontiera.