Formaţia CSM Leonardo Oradea susţinut, marţi seara, un meci amical în compania echipei BC Râmnicu Vâlcea. La capătul unui meci spectaculos şi extrem de disputat, victoria a revenit gazdelor, dar abia după două reprize de prelungiri, scor final 92-88. Baschetbaliştii orădeni au avut o evoluţie bună pe ansamblu, mai ales în atac, dar au existat şi multe momente de cădere şi multe găuri în sistemul defensiv, aici fiind capitolul la care cei doi antrenori ai formaţiei orădene, Kosa Zoltan şi Veres Attila, mai având de lucrat. Echipa orădeană a evoluat în formula Michael Reddick, Justin Carter, Charles Mason, Tomas Kilmas, Rareş Apostol, Djordjo Djordjic, George Trif, Mihai Racoviţan, Lazar Laszlo, Szijarto Lajos, Kiss Adam, Horia Hora. Astăzi, orădenii vor întâlni nou-promovata BC Târgovişte, într-un al joc de pregătire.