Echipa orădeană de volei feminin condusă şi antrenată de către soţii Paul şi Mariana Szabo-Alexi a contabilizat cel de-al doilea eşec stagional pierzând jocul de pe teren propriu 1-3 (13-25, 25-12, 12-25, 22-25) cu fosta prim-divizionară, CS U Cluj contând pentru etapa a 3-a a Seriei Vest din Divizia A2.

După cum o arată şi scorul, orădencele au început slab jocul pierzând clar primul set. În aceeaşi manieră s-a disputat şi setul secund, dar de data aceasta cu echipa gazdă la timonă. Oaspetele au revenit şi şi-au adjudecat cu autoritate setul al treilea. În setul 4 gazdele au dat totul pentru a rămâne în meci, dar mai inspirate s-au dovedit a fi oaspetele care au reuşit să câştige cu 25-22 punând astfel punct disputei. În urma acestui rezultat, CSU Oradea ocupă locul al 4-lea cu 4 puncte după 3 meciuri disputate. În etapa următoare, formaţia pregătită de Mariana Szabo-Alexi va evolua sâmbătă, 5 noiembrie, în deplasare, cu Medicina CNUE Târgu Mureş. Alte rezultate din etapa a 3-a: CSU Poli Timişoara - CSM Satu Mare 3-0 şi Agroland Timişoara - ProVolei Arad 3-0.