Terenurile de la sălile situate la Stadionul "Municipal" şi la Colegiul Naţional "Samuil Vulcan" din Beiuş au găzduit cea de-a II-a ediţie a "Cupei de vară" la tenis de câmp. Au participat 356 de tineri tenismeni din Beiuş şi Oradea. La copii s-a jucat în sistemul cel mai bun din nouă game-uri, iar la juniori "două din trei" seturi. Rezultate consemnate: Categoria 10 ani: - fete: 1. Sorina Baciu; 2. Antal Agy; 3. Denisa Ciotea; 4. Anda Crăciun. - băieţi: 1. Cătălin Bocoi; 2. Szabo Arpad; 3. Vlad Foghiş; 4. Vlad Ciupa. Categoria 12 ani: - fete: 1. Szatmary Deborah; 2. Luana Degău; 3. Alina Vlaş; 4. Rebeca Sala. - băieţi: 1. Cristian Flore; 2. Mircea Mihalca; 3. Abuzayed Fady; 4. Călin Man. Categoria 14 ani - băieţi: 1. Raul Bucurean; 2. Alex Hus; 3. Benyamin Mazilu; 4. Octavian Horga. Seniori: Simplu: 1. Ciprian Brudaşcă; 2. Ionuţ Sferle; 3. Radu Dacin; 4. Bogdan Bucurean. Dublu: 1. Ionuţ Sferle - Raul Bucurean; 2. Ciprian Brudaşcă - Radu Dacin; 3. Florin Bota - Daniel Fret; 4. Bogdan Bucurean - Benyamin Mazilu. Turneul a fost sponsorizat de Primăria şi Consiliul Local Beiuş, un aport considerabil în acest sens avându-l primarul Silviu Odobasianu, un împătimit al sportului.