Statistica Ligii a IV-a
Rezultatele, marcatorii meciurilor etapei a 21-a şi clasamentele campionatului Ligii a IV-a la seniori şi juniori:
CS Mădăras – Victoria Avram Iancu 5-1
Marcatori: A. Lezeu 24, R. Bogdan 27, Groza 28, A. Petricău 29, Pușcaș 52 / Iancu 63
La juniori: 2-1.
Viitorul Borș – CF Bihorul Beiuș 1-3
Marcatori: Tranculov 4 / D. Toma 80, Iștoc 82, M.Trip 87
Cartonaş roșu: Toma Daniel (Beiuș) 90+2 - pentru cumul de galbene
La juniori: 0-3.
CSO Ștei – Crișul Sântandrei 1-0
Marcator: Haica 54
La juniori: 2-1.
Crișul Aleșd – Locadin Țețchea 6-0
Marcator: Chirilă 15 (autogol), Madar M. 53, Dumiter 63, 77, Țap 73, Blaga 74
La juniori: 17-3.
CS Diosig – FC Universitatea Oradea 4-2
Marcatori: Olariu 3, Costea 15, Onița 52 (11 m), D. Jurcă 66 / Barros 49, 90+2
La juniori: 0-6.
Viitorul Marghita – Unirea Valea lui Mihai 1-1
Marcatori: B. Iova 65 (autogol) / Lakatos 79
La juniori: 1-2.
FC Hidişelul de Sus și CSM Olimpia Salonta au stat.
CLASAMENT - SENIORI
1. CS Diosig 18 16 0 2 70-20 48
---------------------------------------------------------------------------------------------------
2. FC Hidişel 17 13 3 1 59-14 42
3. Sântandrei 18 13 0 5 57-22 39
4. CF Beiuş 19 12 2 5 55-19 38
5. CSO Ştei 19 11 3 5 31-23 36
6. Mădăras 17 11 1 5 47-22 34
7. V. Mihai 17 8 3 6 43-32 27
8. Marghita 18 8 2 8 30-31 26
9. Universitatea 19 7 3 9 30-40 24
10. Salonta 18 6 4 8 37-44 22
11. Borş 19 5 4 10 27-41 18
12. Ţeţchea 19 3 0 16 26-91 9
13. Aleşd* 20 2 2 16 20-51 5
14. A. Iancu 18 0 0 18 16-100 0
* Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul de la Ştei.
CLASAMENT - JUNIORI
1. CF Bihorul Beiuş 19 19 0 0 153-5 57
------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Universitatea 19 17 0 2 146-16 51
3. CSO Ştei 19 13 0 6 77-24 39
4. Valea lui Mihai 18 10 3 4 68-37 36
5. FC Hidişel 17 11 2 4 95-43 35
6. Crişul Sântandrei 17 11 1 5 58-30 34
7. CSM Olimpia Salonta 18 10 1 7 75-39 31
8. CS Mădăras 17 7 0 10 47-76 21
9. CS Diosig 18 6 2 10 46-96 20
10. Viitorul Marghita 19 4 4 11 46-68 16
11. Viitorul Borş 18 4 2 12 41-58 14
12. Avram Iancu 19 3 1 15 21-106 10
13. Crişul Aleşd 19 2 2 15 38-130 8
14. Locadin Ţeţchea 19 1 0 18 22-205 3
*Victoria Avram Iancu a fost penalizată cu şase puncte.
Etapa viitoare (16-17 aprilie): CF Bihorul Beiuş - FC Hidişel; Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş; Unirea Valea lui Mihai - CS Mădăras; Crişul Sântandrei - Viitorul Marghita; Locadin Ţeţchea - CSM Olimpia Salonta; FC Universitatea Oradea - Crişul Aleşd. CS Diosig şi CSO Ştei vor sta.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.