Crişul Aleşd - Motorul Oradea 6-1 (4-1) Au marcat: Tălabă `5 şi `9, Molnar `22, Boitoş `40 şi `64, Grosu `59, respectiv Boroş `20 Crişul: Lazăr, Torje, Gabor (`65 Popuţ), Tripon (`46 Filimon), Morar, Şoldan, Grosu, Burlău (`59 Mocan), Molnar (`75 Iscru), Tălabă (`59 Negrean), Boitoş. Antrenori: Cătălin Mănoiu, Dragoş Enache Motorul: Silaghi, Boroş, Varga, Tătar, Cazan, Crâşmariu, Bumb, Maliţa, Leuca, Bene. Antrenor: Pap Atilla Arbitraj corect şi discret al brigăzii alcătuite din Florin Marcu, Cristian Barna, Dorin Mudura, toţi din Oradea. Ultimul meci din actualul campionat a opus, din nou, cele două echipe bihorene, care, de această dată, au prestat un joc fără ambiţii, corect, în limitele unei sportivităţi şi prietenii pe care am dori s-o permanentizeze şi în campionatul următor. Pentru gazde, meciul a contat doar ca o ultimă verificare înaintea participării la turneul final, programat astăzi şi mâine, la Câmpina.. Grija celor doi antrenori a fost ca fetele să nu se accidenteze pentru a putea folosi în jocurile din turneul final întregul lot de jucătoare. S-a pus accent pe circulaţia mingii, relaţia dintre jucătoare, elaborarea unor scheme tactice care să "spargă" apărarea adversă, iar acţiunile de atac să se finalizeze cu şuturi pe poartă. Jocul a curs normal, după indicaţiile antrenorilor, toate jucătoarele dovedind poftă de joc şi disponibilitate la efort. Ne bucură forma bună a jucătoarelor precum şi dorinţa de a face o figură frumoasă la turneul final. Astăzi, în primul meci, fetele de la Crişul vor avea ca adversare echipa Pandurii Tg. Jiu pe care, cu determinarea şi ambiţia ce le caracterizează, ar putea să o învingă şi să acceadă în finală. Indiferent de rezultate, participarea la turneul final este o performanţă şi le dorim să urce cât mai sus în ierarhia fotbalului feminin. Nu în ultimul rând trebuie apreciat şi efortul material pe care îl depune Ştefan Barabaş, sponsorul echipei.