De astăzi şi până joi, Stadionul Municipal "Iuliu Bodola" din Oradea va găzdui unul dintre turneele zonale ale Campionatului Naţional de fotbal rezervat juniorilor D (copii născuţi în anul 2000). În afara echipei organizatoare, FC Bihor (antrenor, Marius Suciu), la turneu vor mai participa echipele "U" Cluj-Napoca, Kinder Târgu Mureş şi Viitorul Alba Iulia, prima clasată urmând să obţină calificarea la unul dintre cele două turnee semifinale.

FC Bihor s-a calificat în această fază a Campionatului Naţional, după ce a câştigat foarte clar seria judeţeană, impunându-se în toate cele 26 de jocuri disputate şi având un golaveraj impresionant, 193-3. "Felicit jucătorii pentru prestaţia din faza judeţeană. Abordăm cu încredere faza zonală, pe care ne bucurăm s-o organizăm şi, deşi avem adversare redutabile, mă refer în primul rând la "U" Cluj-Napoca, eu sper să obţinem calificarea în faza următoare", a declarat antrenorul orădean Marius Suciu.

Programul turneului:

ASTĂZI

ora 17.00: FC Bihor - Kinder Tg. Mureş

ora 18.30: "U" Cluj-Napoca - Viitorul Alba Iulia

MÂINE

ora 17.00: FC Bihor - Viitorul Alba Iulia

ora 18.30: "U" Cluj-Napoca - Kinder Tg. Mureş

JOI

ora 17.00: FC Bihor - "U" Cluj-Napoca

ora 18.30: Kinder Tg. Mureş - Viitorul Alba Iulia.

Se va juca pe terenul mare al Stadionului Municipal, pe dimensiuni 72 / 68 m, 11 contra 11, două reprize a câte 30 de minute.