Baschetbalistul orădean Török Roland a părăsit CS Municipal, alegând să-şi continue cariera la echipa maghiară de primă ligă cu Jaszberenyi KSE.

În vârstă de 21 de ani, Török a ratat întreg sezonul 2011-2012 din cauza unei accidentări, însă, chiar şi aşa, conducerea clubului i-a propus prelungirea contractului care expira în acest an. Baschetbalistul a refuzat însă să semneze, având oferte de peste hotare. După ce în 2011 a dobândit cetăţenia maghiară, orădeanul va fi socotit drept jucător maghiar, lucru ce va permite celor de la Jaszbereny să legitimeze alţi jucători străini, permişi de regulament. În Ungaria cluburile din prima ligă sunt obligate să folosească în permanenţă doi jucători autohtoni. Török îl urmează pe fostul său coleg de la CSM, Mate Stretea, care a părăsit Oradea în urmă cu un an, evoluând sub culorile formaţiei Factum Sport Debreţin. Török Roland (2.03 metri) poate juca pe poziţiile 4 şi 5 şi este un produs al Şcolii Sportive din Oradea. Cariera sa a fost marcată, însă, de numeroase probleme medicale. A ieşit în evidenţă în sezonul 2008-2009, având 11.6 puncte şi 6.2 recuperări pe meci, în acea vreme CSM a jucat doar cu baschetbalişti locali. A fost convocat şi la naţionala de tineret U 20 a României cu care a participat la Campionatul European U20 - Divizia B. În această perioadă, Roli Török participă la Campionatul Mondial Universitar de baschet 3 la 3, la Kragujevac, în Serbia.