Poiana Budureasa, în cantonament la Stâna de Vale
Budurenii dau dovadă de seriozitate şi, dorind ca în retur să aibă o prestaţie care să-i satisfacă pe numeroşii şi vulcanicii ei suporteri, au început pregătirile la baza proprie în 18 ianuarie. Până acum, antrenamentele au fost uşoare, de reacomodare la efort.
Antrenorul Sandu Balaj (foto) doreşte, evident, să-şi îmbunătăţească lotul, în acest sens testând câţiva jucători care doresc să joace sub comanda sa. O hotărâre definitivă urmează să fie luată în funcţie de randamentul pe care îl vor avea aceştia, numele lor nefiind divulgate, deocamdată.
Cantonamentul de la Stâna de Vale, la care participă şi componenţii echipei de juniori, se va întinde până pe 6 februarie. În retur, cel puţin trei componenţi ai echipei de juniori vor fi cooptaţi la prima echipă, conducerea clubului dorind să se axeze pe tinere talente locale.
Un sincer bravo budurenilor pentru condiţiile deosebite create jucătorilor, sfidând criza, cuvânt ce se pare că este la modă în această perioadă.



poiana budureasa cea mai tare...felicitari jucatorilor si antrenorului...pup pe unul dintre ei;0