Campioana României ia parte, în acest sfârșit de săptâmână, la un important turneu, Memorialul Nicolae Rujinschi, ce se desfășoară la Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu, și la care vor participa două echipa din Ungaria, precum și campioana Serbiei, Steaua Roșie Belgrad, fostă câștigătoare a Champions League.

Înaintea deplasării în Muntenegru pentru primul tur preliminar din Liga Campionilor, competiție la care intrarea va fi foarte dificilă din moment ce în turul al doilea dintre cele 6 adversare 4 au evoluat în Final Six-ul ediției trecute, CSM Digi va juca în fața propriilor suporteri.

Programul desfășurării competiției este următorul:

Astăzi

Steaua Roșie Belgrad - Szolnok (ora 18.00)

CSM Digi Oradea - OSC Budapesta (ora 19.55 DigiSport și Digi 24 Oradea)

Mâine

Steaua Roșie Belgrad - OSC Budapesta (ora 11.00)

CSM Digi Oradea - Szolnok (ora 11.30)

Ieri, după închiderea ediției, s-au disputat jocurile Szolnok - OSC Budapesta și CSM Digi Oradea - Steaua Roșie Belgrad.