Luceafărul a câştigat duelul tinereţii
FC Bihor II şi Luceafărul Oradea, echipe cu o medie de vârstă scăzută, s-au întâlnit pe terenul Motorul într-un meci de verificare. Partida, disputată pe durata a trei reprize de 30 de minute, a dat câştig de cauză Luceafărului, scor 2-1.
Golurile liderului Ligii a IV-a au fost marcate de Monenciu 5 şi Ember 75, pentru gazde punctând R. Ardelean 35. Antrenorul gazdelor, Gheorghe Silaghi, a început partida cu o formulă alcătuită din juniori: Paul - A. Mihoc, Bota, Matei, Molnar F. - Karacsony, Găvrilaş, Şincai, Iancu - R. Andor, Molnar L, pentru ca pe parcurs să mai joace Gale, Indrieş, Pintea, Belcin, Miheş, Lobonţ, Huiduc, R. Ardelean, Balla, Ş. Pop şi F. Pop.
Conducerea clubului orădean a decis să renunţe la serviciile lui Pintea şi Bibarţ, iar jucătorilor Indrieş, S. Ban, Lobonţ şi Balla li s-a propus reducerea salariului la 150 de euro.
Pentru Luceafărul, pregătită de Florin Farcaş, au evoluat din primul minut S. Ghilea - Jude, Bulz, Borşa, Morar - Crişan, Ov. Ghilea, A. Cipău, Grosu - Dumiter, Monenciu. Au mai intrat: C. Pop, Iova, Peter, Mih, Ember, Briciu, A. Filip, Zima, Silaghi şi Gavriş.
Ambele formaţii vor disputa şi astăzi, de la ora 15.30, un meci amical. FC Bihor II se va deplasa la Ţeţchea, pentru partida cu Locadin, iar Luceafărul va juca la Inand, cu Izvorul Cociuba Mare.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.