Liga a IV-a, etapa 5 - CS Diosig şi Bihorul Beiuş, victorioase în derby-uri
Ambele derby-uri ale etapei a 5-a au fost câştigate de gazde. Atât CS Diosig, cât şi Bihorul Beiuş au câştigat la limită duelurile cu Vulturii din Săcueni, respectiv CAO. Surpriza rundei a furnizat-o Crişul Aleşd, egala Viitorului Borş, echipă cu patru remize din cinci meciuri!
Liderii celor două serii, Foresta Tileagd şi Crişul Sântandrei au dat câte o mână de goluri celor de la Lotus II, respectiv Izvorul Cociuba Mare.
SERIA NORD
Viitorul Borș - Crișul Aleșd 1-1 (1-0)
Marcatori: Emerich Zadori 42 / Marius Gubics 87
Luceafărul Oradea - CS Oșorhei 0-5 (0-2)
Marcatori: Mario Junc 21, 53, Darius Sfârlea 28 penalty, Andrei Ferik 77, Dorin Guțu 80
CS Diosig - Vulturii Săcueni 2-1 (1-1)
Marcatori: Teodor Cheregi 28, Paul Suciu 56 / Krisztian Kovacs 34
Foresta Tileagd - Lotus Băile Felix II 5-1 (1-1)
Marcatori: Ștefan Meșter 21, Copil Claudiu 49, Sorin Ban 68, Laviniu Dărăban 86, Erik Tiponuț 89 / Raul Tămaș 27
Slovan Valea Cerului a stat.
Meciul CS Vadu Crișului - Unirea Valea lui Mihai a fost amânat pentru data de 20 noiembrie.
CLASAMENT
1. Foresta Tileagd 5 4 1 0 15-5 13
2. CS Diosig 4 3 1 0 17-3 10
3. CS Oşorhei 4 3 0 1 9-3 9
4. Vulturii din Săcueni 5 2 2 1 18-5 8
5. Crişul Aleşd 5 2 1 2 13-6 7
6. Viitorul Borş 5 1 4 0 16-10 7
7. Unirea Valea lui Mihai 4 2 1 1 12-10 7
8. CS Vadu Crișului 3 1 0 2 2-10 3
9. Lotus Felix II 4 0 0 4 2-13 0
10. Slovan Valea Cerului 4 0 0 4 2-25 0
11. Luceafărul Oradea 5 1 0 4 7-23 -47
Etapa viitoare (8-9 octombrie): Sasok Vulturii Săcueni - Slovan Valea Cerului, Crișul Aleșd - CS Vadu Crișului, CS Oșorhei - Viitorul Borș, Lotus Băile Felix II - Luceafărul Oradea, Unirea Valea lui Mihai - CS Diosig Bihardioszeg.
Foresta Tileagd va sta.
SERIA SUD
CS Bihorul Beiuș - Club Atletic Oradea 3-2 (1-1)
Marcatori: Alexandru Lezeu 22, Mădălin Trip 61 penalty, Vlad Degău 64 / Sergiu Ciocan 10, Cosmin Letan 50
FC Universitatea Oradea - Vulturul Dobrești 4-1 (0-1)
Marcatori: Patrick Dragoș 59, Cătălin Galea 63, Darius Jurcuț 66 autogol, Adrian Balog 90+1 penalty / Vlad Sânza 36
Olimpia Salonta - FC Bihor II 7-2 (4-1)
Marcatori: Radco Iabloncic 14, 27, Cristian Țîrlea 22, 68, Ladik Lavrincsik 39, Adrian Țuțuianu 51, Patrik Ardelean 89 / Andreas Știubea 29 penalty, Denis Șandro 56
Izvorul Cociuba Mare - Crișul Sântandrei 0-5 (0-3)
Marcatori: Daniel Gavriș 29, Cyrus Habakuk 33, 77, Marius Balogh 45+1, Alex Pașc 90+1
Victoria Avram Iancu - Unirea Roșia 5-2 (4-2)
Marcatori: Florin Buzgău 6, 66, F. Kocsis 29, Casian Oltean 36, 45+2 / Andrei Szekeres 1, Adrian Patrone 8
CLASAMENT
1. Crişul Sântandrei 5 4 1 0 17-2 13
2. CS Bihorul Beius 4 4 0 0 20-3 12
3. Club Atletic Oradea 5 3 0 2 22-5 9
4. CSM Salonta 5 3 0 2 13-6 9
5. U Oradea 4 3 0 1 13-8 9
6. FC Bihor II 5 2 2 1 8-9 8
7. Victoria Avram Iancu 5 2 0 3 13-20 6
8. Cociuba Mare 5 1 0 4 3-28 3
9. Viitorul Dobresti 5 0 1 4 3-18 1
10.Unirea Roşia 5 0 0 5 4-17 0
Etapa viitoare (8-9 octombrie): Club Atletic Oradea - FC Universitatea Oradea, Crișul Sântandrei - Victoria Avram Iancu, FC Bihor Oradea - Izvorul Cociuba Mare, Viitorul Dobrești - Olimpia Salonta, Unirea Roșia - CS Bihorul Beiuș.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.