Leonardo crede în calificare
Tehnicianul echipei Internazionale Milano, Leonardo, a declarat după înfrângerea, cu scorul de 1-0, din meciul cu Bayern Munchen, că formaţia milaneză va aborda returul cu gândul la victorie şi că nimic nu este compromis în ceea ce priveşte calificarea.
"Am construit, am jucat, echipa s-a prezentat bine. Portarul Thomas Kraft a fost foarte bun, a avut intervenţii fantastice la Eto'o. Echipa are însă suficient de multă experienţă pentru a nu fi afectată psihic de această înfrângere. Este rău că am pierdut, dar nimic nu se schimbă înaintea partidei de la Munchen, pe care vom încerca să învingem. Nimic nu este compromis. Este greu că am pierdut în ultimul minut, mai ales pentru că am jucat bine", a spus Leonardo.
De cealaltă parte, Louis Van Gaal crede că în ciuda succesului obţinut la Milano, Bayern Munchen mai are de "tras" pentru a-şi a sigura locul în sferturi.
"Ne-am apropiat de calificare, dar Inter Milano este o echipă mare şi nu trebuie să considerăm că am obţinut biletul pentru sferturi. Victoria noastră este meritată. Le-am spus jucătorilor la pauză să ţină mai mult mingea şi să îi facă pe adversari să alerge. S-a văzut că Inter Milano era obosită pe finalul meciului. Cred că ar fi trebuit să înscriem mai devreme. Portarul Thomas Kraft şi-a păstrat calmul pe tot parcursul jocului şi şi-a arătat calităţile", a declarat Van Gaal.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.