Învinşi de la 11 metri
Chiar dacă a pierdut, echipa bihoreană a lăsat o impresie favorabilă. "Pe noi jocul ne-a interesat. Când evoluează peste 20 de jucători rezultatele nu sunt concludente, ele ne vor interesa doar în partidele oficiale. Important este că jocul echipei creşte de la un meci la altul şi ţineţi cont că după remiza cu Damila, una dintre revelaţiile ligii secunde, sau meciul cu Corona Braşov, o altă forţă din eşalonul secund, acum am jucat cu o candidată la un loc în prima ligă, FC Botoşani", a afirmat Alex Krenek, preşedintele lui CS Oşorhei.
CS Oşorhei: Fildan - Fitero, Pintea, Lupuţ, Axene - Andor, Pop Şerban, Magda, Ember, Galea - Blănaru. Au mai jucat: S. Ghilea, Hava - Ştefănuţ, Todea, Lupaşcu, Morar, Toma, Nistor, Moise, Dobrescu. Antrenor: Cosmin Bodea.
FC Botoşani: Dani - Ţepeş, Ursu, C. Dinu, Bordeanu - Fulop, Taban, M. Croitoru, Vraciu - Cârjan, Hadnagy. Din minutul 46 au intrat: Petrache - Patache, Taban, Lozneanu, Acsinte - C. Maghici, Vaşvari, Ignea, Păcurar - Boghian, Gafiţa. Antrenor: Cristian Popovici.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.