Şase înotători de la CS Crişul au fost prezenţi la un concurs internaţional organizat în Ungaria, la Hajduszoboszlo. Trei orădeni, Szallay Tamas, Huszar Szabolcs şi Huszar Ingrid, s-au clasat pe podium în întrecerea care a reunit 250 de sportivi de la 25 de cluburi din Ungaria şi România. 

Clasările înotătorilor pregătiţi de Illes Zsolt şi Georgeta Schier:

Sallay Tamás (14 ani): locul I la 200 metri bras, locul II la 200 m liber şi locul V la 200 m spate

Huszás Szabolcs (10 ani): locurile III la 200 m liber şi 100 m fluture, locul V la 200 m spate

Huszár Ingrid (10 ani): locul I la 200 m bras, locul II la 100 m fluture, locurile V la 200 m liber şi 200 m spate

Papp Zselyke (9 ani): locurile IV la 100 m fluture şi 200 m spate, locul VI la 200 m liber

Bartok Zsanet (10 ani): locul VI la 200 m bras

Concursul a constituit un prilej de verificare pentru orădeni în perspectiva Campionatelor Naţionale de copii 10, 11-13 ani şi juniori, programate la Arad, Brăila, respectiv Bucureşti. Până atunci, însă, sportivii de la Crişul vor mai lua stratul la concursurile de la Arad şi Debrecen.