Înotătorii şi-au verificat potenţialul în Ungaria
Şase înotători de la CS Crişul au fost prezenţi la un concurs internaţional organizat în Ungaria, la Hajduszoboszlo. Trei orădeni, Szallay Tamas, Huszar Szabolcs şi Huszar Ingrid, s-au clasat pe podium în întrecerea care a reunit 250 de sportivi de la 25 de cluburi din Ungaria şi România.
Clasările înotătorilor pregătiţi de Illes Zsolt şi Georgeta Schier:
Sallay Tamás (14 ani): locul I la 200 metri bras, locul II la 200 m liber şi locul V la 200 m spate
Huszás Szabolcs (10 ani): locurile III la 200 m liber şi 100 m fluture, locul V la 200 m spate
Huszár Ingrid (10 ani): locul I la 200 m bras, locul II la 100 m fluture, locurile V la 200 m liber şi 200 m spate
Papp Zselyke (9 ani): locurile IV la 100 m fluture şi 200 m spate, locul VI la 200 m liber
Bartok Zsanet (10 ani): locul VI la 200 m bras
Concursul a constituit un prilej de verificare pentru orădeni în perspectiva Campionatelor Naţionale de copii 10, 11-13 ani şi juniori, programate la Arad, Brăila, respectiv Bucureşti. Până atunci, însă, sportivii de la Crişul vor mai lua stratul la concursurile de la Arad şi Debrecen.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.