Selecţionatele cadeţi ale României şi Ungariei, alcătuite din handbalişti născuţi în anii 1992 şi 1993, au disputat o "dublă" de verificare la Oradea, în Sala Sporturilor "Antonio Alexe".
Primul meci, disputat duminică seara, a fost fără istoric, românii impunându-se cu 34-27 (21-13). În schimb, altfel au stat lucrurile în partida de ieri dimineaţă. "Tricolorii", pregătiţi de Octavian Hârţoagă şi Adrian Simion, au intrat prea relaxaţi în teren după succesul din ziua precedentă, neglijând dorinţa de revanşă a adversarilor. Dacă la finalul primei reprize România se afla totuşi în avantaj (17-15), în cea de-a doua, ungurii s-au aflat mai mereu la conducere, cu 2 sau chiar 3 goluri. Până la urmă, gazdele au izbutit să evite înfrângerea, printr-un gol marcat cu 8 secunde înainte de ultimul fluier al arbitrilor orădeni Gianin Ungur şi Rareş Vârtop. Primul joc a fost arbitrat tot de un cuplu local, Cristian Pipa - Ciprian Foltic.
Marcatorii României: Bogdan Băican 11 goluri + 8 goluri; Ciprian Vancea 10+4; Călin Leordean 3+3; Alex Juverdeanu 3+1; Mihai Sandu 2+2; Albert Cristescu 2+1; Răvan Mledenciu 1+6, Ionel Ştefan 0+4; Szoke Marius 1+0; Paul Geică 1+0.