FC Bihor s-a reunit
Au fost şi câteva absenţe, ce-i drept motivate. Antrenorul principal Gheorghe Silaghi este plecat în vacanţă în Grecia şi va conduce antrenamentele începând de săptămâna viitoare. Au mai fost învoiţi Cosma, Opriceană, Ayza şi Tomaz, brazilienii urmând să vină împreună cu alţi doi conaţionali, care vor fi testaţi de gruparea orădeană. FC Bihor mai este interesată de doi jucători de la FCM Târgovişte, pentru care conducerea clubului poartă negocieri.
Buna dispoziţie nu prea i-a caracterizat pe jucătorii de la FC Bihor la prima întâlnire de după vacanţă. "Roş-albaştrii" erau nemulţumiţi de faptul că nu şi-au primit primele pentru jocurile din retur şi a întârziat plata salariului. Discuţia cu preşedintele Alexandru Toth le-a mai descreţit frunţile, oficialul orădean anunţându-i că în această dimineaţă le vor intra în cont banii reprezentând salariul pe luna mai. "Le-am cerut jucătorilor să dea dovadă de concentrare, disciplină şi dăruire în tot ceea ce fac. E normal să fie supăraţi. Au plecat în vacanţă fără bani şi au venit la fel. Atmosfera nu e tocmai roz, dar sperăm ca lucrurile să intre pe făgaşul normal", a comentat Mircea Fodor.
După "minişedinţă", jucătorii au efectuat un antrenament uşor sub supravegherea secunzilor Mircea Fodor, Vig Zoltan şi a antrenorului cu portarii Dorin Mudura.
Pentru orădeni urmează o perioadă de reacomodare cu efortul, cu două antrenamente zilnice. Unul dimineaţa, bazat pe alergări în pădurea din Băile Felix, şi altul după masă, la Stadionul Municipal.
În 15 iulie, FC Bihor are programat primul amical, la Oradea, cu Poli Timişoara. Două zile mai târziu, echipa va pleca în cantonament în Austria, la Kirchberg, unde va sta până în 27 iulie.
Lotul prezent la primul antrenament
Portari: Lipitor, Fildan, Bonta, Paul, Toderaş
Fundaşi: Ţârcă, Miheş, V. Indrieş, Muscă, Gongolea, Ambruş, Lorincz, Belcin, Ş. Pop, Bot
Mijlocaşi: Mihu, A. Achim, Andor, R. Pocian, Szeleş, Săndulescu, Floruţ, Novak, Teşan, Butuc, Bibarţ, Galiş, Balla
Atacanţi: Radu, C. Bucur, Lukacs, Florea, R. Ardelean, S. Ban, S. Fărcanea (Gloria Căbeşti).



Comentarii
Nu există nici un comentariu.