Bihorenii au disputat, ieri după-amiază, cel de-al doilea joc de verificare de la reluarea pregătirilor. Dacă miercuri au pierdut (2-3), cu Sportul Studenţesc, de această dată au învins cu 1-0 (1-0), divizionara B Astra Ploieşti. Unicul gol a fost marcat de Lupuţ, în minutul 2, din lovitură de la 11 metri. Meciul s-a disputat la Sinaia, pe durata a două reprize a câte 60 de minute. FC Bihor (prima repriză): Preda - Lupuţ, Muscă, Oros - Foro, Neaga, Szelesi, Strapak, Lungan - Miculescu, Lupaşcu. Repriza a doua: Lăzăreanu - Bumb, Pătraşcu, Lazăr - Tempfli, Fele, Mutu, Grigore, Cisteian - Voiculeţ, Lukacs. Au mai intrat: Achim, Bugiu, Popescu şi Milenovic. Astra (prima repriză): Zdrâncă - Tudor, T. Petre, Modoran, Oniu, Petroesc, Voicu, Marinescu, Ilioiu, Panait, Pătulea. Repriza secundă: Munteanu - Bar, Biţică, Ghindeanu, Voicu, Mihalache, Petală, M. Dăscălescu, Târşoreanu, Santmare. Mâine dimineaţă, FC Bihor va întâlni, într-un alt joc amical, divizionara C Tractorul Braşov.