CSM Oradea - Lucrări de dezinfecție și reparații la bazele sportive
De la suspendarea competițiilor sportive din cauza pandemiei de coronavirus, la bazele sportive aflate în administrarea CSM Oradea s-au derulat lucrări de dezinfectare și reparații.
Este vorba despre cele două arene (Iulia Bodola și Motorul), cele două bazine (Ioan Alexandrescu și Crișul) și baza sportivă Arena Antonio Alexe (sala de sport, de forță și terenurile de tenis). Pe lângă lucrările curente s-au mai plantat pomi în jurul terenurilor de tenis și lângă parcarea de la Arena Antonio Alexe.
Bazele sportive aflate în administrarea CSM Oradea și-au oprit complet activitatea în cursul lunii martie, ca urmare a instaurării stării de urgență pe teritoriul României, în încercarea de a controla răspândirea coronavirusului.
În primă fază, toate bazele sportive au fost supuse unui proces de dezinfecție. Această măsură a fost necesară pentru a preveni orice risc de îmbolnăvire a sportivilor și a personalului care asigură funcționarea activității atunci când aceasta va fi reluată.
Vremea favorabilă a permis desfășurarea unor lucrări în incinta și în jurul bazelor sportive amintite. Mai precis, activități de înlocuire a gazonului la terenurile de fotbal, respectiv lucrări specifice la celelalte baze sportive.
„Bazele sportive rămân închise pe perioadă nedeterminată, atât activității sportive pentru echipele CSM Oradea, cât și pentru organizarea de alte evenimente (sportive, culturale, târguri etc). De asemenea, terenurile de tenis și bazinele rămân închise și pentru susținători (abonați) până la noi măsuri dispuse de autorități în ceea ce privește distanțarea socială”, se menționează într-un comunicat al clubului orădean.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.