"Atât se poate în acest moment"
"N-am fost inspirate în atac, nici apărarea n-a funcţionat, n-am avut siguranţă în defensivă. Am ratat incredibil, jucătoare cu mare experienţă au ratat. Nu trebuie făcută o tragedie, trebuie să ne bucurăm că şi la sporturile de echipă am avut şanse la medalii. Cred că atât se poate în momentul de faţă. Exista, totuşi, şansa unei medalii de bronz, dar ne-a fost frică", susţine Tadici.
Antrenorul României crede că peste patru ani putem obţine mai mult: "Există şanse ca peste patru ani să avem acelaşi nucleu, sunt 10 jucătoare care ar trebui să asigure viitorul handbalului feminin."
Tadici consideră că fetele nu trebuie blamate, pentru că în ultimul timp au realizat performanţe notabile: "Înainte de a începe competiţia, am avut o serie de performanţe la Campionatul Mondial, jucătoarele trebuie felicitate pentru ce au realizat. Sper să nu ne scape locul 5."
Gheorghe Tadici rămîne la echipa naţională până pe 31 august, apoi se va supune deciziei FRH. "Nu sunt laş, voi sta până la 31 august când îmi expiră contractul. Vom face o analiză atentă şi vom trage nişte concluzii cu care vom merge mai departe spre Consiliul de administraţie, unde se vor lua hotărârile cele mai corecte", a conchis Tadici.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.