Societatea Comercială Zahărul SA Oradea a alocat, pentru prima etapă din acst an a lucrărilor de remont la Fabrica de zahăr Oradea, aproximativ 120 000 euro, lucrările de remont fiind programate în perioada februarie - martie.

Amănunte despre programul şi derularea lucrărilor de remont ne-au fost oferite în timpul documentării nostre de către d-na ec. Melinda Robaş, şef Serviciu controller management şi dl. ing. Florin Bisorca, director agricol la SC Zahărul SA Oradea. Dintre obiectivele stabilite şi înfăptuirea lor de către specialiştii şi muncitorii calificaţi din cadrul Direcţiei tehnice, reţinem lucrările complexe ce se realizează la întreaga linie tehnologică de preparare a zahărului brut. Totodată, în această perioadă se va acţiona, etapizat, la aducerea unor îmbunătăţiri şi modernizări pe fluxul tehnologic, cum ar fi montarea de pompe noi şi modernizarea cuptorului de var, a sistemului de desprăfuire. Dincolo de aceste date exprimate în limbajul tehnic al celor care efectuează operaţiunile de remont, efectul unor astfel de intervenţii constă în scăderea consumului de energie, mărirea capacităţii de procesare, reducerea gradului de poluare a mediului.
Un alt obiectiv în cadrul lucrărilor de remont este linia de uscare şi transfer al zahărului alb spre locul de depozitare - ambalare, cât şi montarea unui nou elevator, pentru mărirea capacităţii de procesare. Sunt câteva doar dintre "punctele de lucru" unde acţionează echipele din cadrul atelierelor mecanic, electric, automatizări.
Prima etapă a lucrărilor de remont se va finaliza la 31 martie a.c. Din luna aprilie va începe campania de procesare a zahărului brut, după care demarează o nouă etapă a lucrărilor de remont, pregătindu-se fabrica pentru campania de toamnă însemnând prelucrarea sfeclei de zahăr din noua recoltă...