Pentru membrii Filialei Bihor a Asociaţiei Crescătorilor de Albine din România se apropie momentul analizei activităţii din anul precedent, al informărilor profesionale, cât şi stabilirea strategiei vizând activitatea în domeniu pentru acest an. Aşa cum ne-a informat conducerea Filialei Bihor a Asociaţiei Crescătorilor de Albine, în data de 26 ianuarie a.c., ora 11,00, va fi Conferinţa judeţeană a apicultorilor bihoreni, locul fiind stabilit la Facultatea de Protecţia Mediului Oradea.