Personalul Penitenciarului - Donaţii în bani pentru sinistraţi
Ca urmare a apelului la solidaritate lansat ca răspuns la situaţia dificilă prin care trec persoanele afectate de fenomenele meteorologice, personalul Penitenciarului Oradea a răspuns pozitiv acţiunii de ajutorare reuşind, într-un timp foarte scurt, să doneze sume de bani în vederea achiziţionării de alimente neperisabile (zahăr, ulei, conserve din carne), produse predate către centrul colector de distribuţie şi de ajutoare a zonelor sinistrate amenajat la sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Crişana" al judeţului Bihor. „Angajaţii unităţii nu se află la prima acţiune de acest gen, înaintea Marii Sărbători a Crăciunului, aceştia au fost implicaţi şi în proiectul - De Crăciun adoptă un suflet - care a avut ca scop ajutorarea persoanelor cu dizabilităţi grave, cu afecţiuni cronice şi persoane în vârstă cu nevoi speciale", a spus Adina Bârda, purtător de cuvânt al Penitenciarului Oradea.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.