Orădenii dovedesc, în continuare, că sunt buni contribuabili, în schimb, la rândul lor, aşteaptă ca executivul orădean să-i trateze cu mai mult respect, iar banii colectaţi să revină în comunitate, prin proiecte care să le îmbunătăţească viaţa.

Ieri, viceprimarul Ovidiu Mureșan, Eduard Florea, administrator public, și Nadia Haș, director executiv al Direcției Economice din cadrul Primăriei Oradea, au prezentat, în cadrul unei conferinţe de presă, analiza execuţiei bugetare pe anul trecut și administrarea creanțelor fiscale în anul 2014. Astfel, a rezultat, în urma analizelor, că a fost anul cu cel mai mare nivel al impozitului pe venitul global și, implicit, cu cel mai mare nivel al veniturilor proprii. "Anul trecut IVG-ul a fost cu 6% mai mare, adică cu 7 milioane de lei mai mult", a subliniat Ovidiu Mureşan, care a amintit că şi gradul de încasare a fost de 102%. În aceste condiţii au crescut şi cheltuielile cu investiţiile, de la 103 milioane lei la 203 milioane de lei. Cu toate acestea, Nadia Haş, directorul Direcţiei Economice, remarcă faptul că, deşi valoarea investiţiilor prevăzute în bugetul iniţial pe 2014 era de 359.547.000 lei, Primăria Oradea nu a fost în măsură să realizeze investiţii decât în proporţie de 57%, adică în valoare de 203.289.334 lei. "Fondurile de investiţii au fost afectate de întârzierile în implementarea proiectelor finanţate din fonduri europene", precizează Nadia Haş. Aceasta a adăugat faptul că, în acest moment, datoria publică a municipiului se ridică la 69 milioane de euro, însă executivul se pregăteşte să mai ia un credit, pe 20 de ani, de la Banca Europeană de Investiţii pentru a putea asigura finanţarea la proiectele cu fonduri europene, cum ar fi cele două pasaje peste centură, Dealul Ciuperca, drumul expres şi Aquaparc Nymphaea. Un grad maxim de îndatorare, de 21,85%, va fi atins anul viitor. Potrivit evidenţelor Direcţiei Economice, în Oradea, sunt înregistraţi 140.000 de contribuabili persoane fizice, respectiv 12.000 persoane juridice, care se dovedesc a fi foarte buni contribuabili. Gradul de încasare a anului trecut a fost de 89%.  "Suntem recunoscători populaţiei că se observă o disciplină în achitarea taxelor", a precizat Nadia Haş. Pentru toate aceste eforturi ale orădenilor de a fi contribuabili model, executivul a gândit o creştere a calităţii serviciilor în domeniul relaţiilor cu publicul. Astfel, city managerul oraşului, Eduard Florea, a anunţat că se dorește modificarea programului de lucru cu publicul, de luni până joi, între orele 7.30-18.00, iar vineri, între orele 7.30-16.00. De asemenea, vor fi instalate mijloace de comunicare în centrul de relații cu publicul și zonele publice din cadrul instituției, se va introduce o aplicație pentru plata impozitelor și taxelor locale de pe dispozitivele mobile - Mobile-pay, precum şi un sistem de notificare prin SMS a contribuabililor cu privire la ridicarea actelor emise (avize, acorduri). Se are în vedere şi implementarea în centrul de relații cu publicul a unui punct de încasare de tip Pay Point pentru plata facturilor la utilități publice, scanarea documentelor de impunere fiscală, precum și diversificarea modalităților de plată a taxelor de trafic greu, prin SMS și on-line.