Agenţia pentru Protecţia Mediului Bihor împreună cu Inspectoratul Şcolar Judeţean lansează concursul şcolar de educaţie ecologică - "Viaţă pentru mediu, viaţă pentru om", care va avea loc marţi, 31 octombrie, în Sala festivă a Liceului Teoretic "Onisifor Ghibu" din Oradea. Concursul de educaţie ecologică are drept scop implementarea unor activităţi în şcoli, cu participarea voluntară a elevilor, în vederea dezvoltării unor atitudini responsabile faţă de mediul înconjurător şi comunitate.