Circulaţie rutieră deviată Încep lucrările de reabilitare pe strada Iosif Vulcan
În perioada 7 iunie - 21 iulie, din cauza lucrărilor de reabilitare a reţelelor de apă şi canalizare care vor fi demarate în mai multe zone din municipiul Oradea, strada Iosif Vulcan va fi închisă total traficului rutier. Astfel, dinspre Piaţa Ferdinand către Parcul Traian se va putea circula doar pe strada Nicolae Grigorescu, apoi pe malul Crişului în Piaţa Libertăţii, urmând a se ajunge în Parcul Traian. De aici către Piaţa Ferdinand nu se va putea însă circula până la finalizarea lucrărilor. Şi intersecţia dintre străzile Aurel Lazăr şi Libertăţii urmează a fi blocată, aici urmând a fi permis accesul numai autoturismelor care au o necesitate strictă de a ajunge în zonă. Reprezentanţii Primăriei municipiului Oradea susţin că lucrările la strada Iosif Vulcan sunt absolut necesare, deoarece canalizarea este veche de 50 de ani. Lucrările sunt finanţate prin programul ISPA, fiind executate de firma maghiară Keviep. Termenul preconizat pentru finalizarea execuţiei este 7-10 iulie, după care se va continua cu partea carosabilă şi cu trotuarele. Poliţia Rutieră Bihor atrage atenţia conducătorilor auto să circule cu prudenţă în zonele menţionate mai sus şi să respecte cu stricteţe indicatoarele rutiere care vor devia circulaţia.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.