Direcţia Tehnică a Primăriei Oradeaa prezentat, ieri, un bilanţ al activităţii derulate în anul 2014, menţionând că gradul de execuţie a lucrărilor este de 90% faţă de bugetul alocat. În ceea ce priveşte anul 2015, printre lucrările avute în vedere se numără reabilitarea Podului Ferdinand, pasajele supraterane de la drumul de centură, precum şi reabilitarea Şoselei Borşului. 

"Am început anul 2014 cu 271 străzi nemodernizate, iar anul 2015 îl începem cu 277 străzi nemodernizate. De fiecare dată apar străzi noi fie prin dezvoltarea parcurilor industriale, fie prin dezvoltare urbanistică", a menţionat viceprimarul Mircea Mălan. Acesta a precizat că în 2014, Direcţia Tehnică a mizat pe colaborarea cu cetăţenii, aceştia fiind chemaţi la întâlniri înainte de realizarea proiectelor care îi vizau, dar şi după încheierea lucrărilor. "I-am îndemnat să fie un fel de diriginţi de şantier, i-am încurajat să ne sesizeze, să vină cu idei, cu propuneri, astfel încât noi să putem interveni la timp în orice lucrare", a declarat Mălan, adăugând că aceast colaborare va continua şi în 2015. Directorul Direcţiei Tehnice, Mircea Ghitea, a precizat că, în 2014, au fost realizate 2.203 locuri de parcare în cartierele de blocuri sau în zona străzilor reabilitate, au început lucrări de reabilitare pentru 12 străzi, a fost realizat drumul de acces din strada Meiului spre strada Seleușului, inclusiv pod peste pârâul Peța etc. "Faţă de bugetul alocat, am realizat lucrările în proporţie de 90%, adică 21,8 milioane lei, faţă de 24 milioane lei prevăzute în buget", a declarat Mircea Ghitea. În privinţa lucrărilor de reparaţii şi întreţinere a străzilor din municipiu, şeful Direcţiei Tehnice a menţionat că bugetul pentru 2014 a fost semnificativ redus faţă de 2013 - 15,5 milioane lei, faţă de 19,4 milioane lei. Lucrările de noi investiții propuse de către Direcția Tehnică în anul 2015 au în vedere atât reabilitarea unor poduri, străzi şi pasaje, dar și continuarea programului de reabilitare termică, precum și a programului de colectare selectivă a deșeurilor. Direcţia Tehnică a anunţat câteva obiective majore: realizarea celor două pasaje denivelate peste drumul de centură spre DN 76 Oradea-Deva, respectiv spre DN 79 Oradea-Arad, podul rutier peste Crișul Repede din zona str. Făcliei - Dragoș Vodă (podul Macio), dar și reabilitarea Podului Ferdinand. "Reabilitarea Podului Ferdinand încercăm să o realizăm cu finanţare din fonduri europene, dar dacă nu vom reuşi vom finanţa lucrarea din surse proprii", a declrat viceprimarul Mircea Mălan. Lucrările la Podul Ferdinand ar trebui să fie corelate cu lucrările la Piaţa Unirii. Alte lucrări avute în vedere de Direcţia Tehnică în 2015 sunt: reabilitarea Căii Borșului pe tronsonul Pod CFR - stația de epurare, modernizarea străzii H.H. Gyula din Cartierul Grigorescu, realizarea pasajului pe sub liniile de cale ferată Oradea - Episcopia Bihor în zona străzii Secarei, modernizarea străzii Anghel Saligny din Parcul Industrial Eurobusiness II, consolidarea străzii Adevărului - etapa II, precum şi reabilitarea termică a 68 de blocuri, pentru care au fost depuse cererile de finanţare. Direcţia Tehnică şi-a mai propus reabilitarea unor străzi din cartierul Ioşia, care însă nu sunt finanţate în proiectul de buget pentru anul în curs. Potrivit lui Mircea Ghitea, lucrările vor fi executate doar dacă se va găsi o sursă de finanţare.