Cifrele campionatului Ligii a V-a
LIGA V, SERIA I, ETAPA 24
CS Săcueni - Voinţa Suplac 3-1
Marcatori: Boros 7, Sas 29, 85 / Chirilă 38
Inter Aştileu - LPS Bihorul Oradea 6-1
Marcatori: Iaz 11, 63, Dumiter 29, Oprea 52 (11 m), C. Lazăr 60, Măgui 76 / Cotea 88
Foresta Tileagd - Unirea Bratca 3-1
Marcatori: Rostaş 20, Suciu 36, Gyuro 59 / Pădureţu 53
Slovan Valea Cerului - FC Bihor Legenda 1902 2-5
Marcatori: Kubalak 71, Slovac 86 / Atanase 56, 79, Mangra 74, 77, Zima 88
Unirea Oşorhei - Toldy Sânnicolau de Munte 5-1
Marcatori: Cr. Bot 16, 84, Cora 53, 80, Mara 87 / Nagy 35
Viitorul Popeşti* - Minerul Şuncuiuş 0-3
AS Vadu Crişului a stat.
CLASAMENT
1. FC Bihor 22 18 2 2 96-15 56
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Inter Aştileu 23 16 2 5 84-36 50
2. CS Săcueni 22 15 2 4 71-28 50
4. Minerul Şuncuiuş 23 13 5 5 51-28 44
5. Unirea Oşorhei 22 10 3 9 44-36 33
6. AS Vadu Crișului 22 10 3 9 41-41 33
7. Voinţa Suplac 21 8 7 6 44-41 31
8. Toldy Sânnicolau 22 7 1 14 41-81 22
9. Foresta Tileagd 21 5 5 11 44-66 20
10. Viitorul Popeşti* 22 6 1 15 22-47 19
11. Unirea Bratca 22 6 1 15 52-81 19
12. LPS Bihorul 22 6 0 16 47-76 18
13. Valea Cerului 22 4 4 14 31-86 16
*Viitorul Popeşti s-a retras din campionat după încheierea turului şi pierde restul meciurilor cu 0-3.
**FC Bihor a promovat în Liga a IV-a.
Etapa viitoare (3-4 iunie): AS Vadu Crișului - Inter Aştileu; LPS Bihorul - AS Unirea Oşorhei; Toldy Sânnicolau de Munte - Foresta Tileagd; Unirea Bratca - CS Săcueni; Voinţa Suplac - AS Slovan Valea Cerului. AS FC Bihor Legenda 1902 - Viitorul Popeşti * 3-0. Mâine, de la ora 18.00, se dispută restanţa Voinţa Suplac - Foresta Tileagd.
SERIA II, ETAPA 22 (ultima)
CSC Dacia Gepiu - CF Liberty Oradea 4-1
Marcatori: Cuc 2, Buştea 54, Letan 73, Lakatos 78 / D. Trip 70
Gloria Căbeşti - Viitorul Tărian 3-0
Marcatori: Lasc 11, Szekeres13, 22
Unirea Roşia - Biharea Vaşcău 3-4
Marcatori: Bolha 15 (11 m), Uşvat 33, Burescu 57 / Micula 9, 63, Marc 18, Ienciu 78
Voinţa Ciumeghiu - Victoria Tulca 2-2
Marcatori: M. Raţiu 19, Boldor 45+1 / Paveliuc 50, Cotrău 64
Cetatea Biharia - Vulturul Dobreşti 2-1
Marcatori: Marian 49 (11 m), Reşte 83 / C. Filip 28
Izvorul Cociuba Mare - Zorile Buntesti 3-0 (neprezentare)
CLASAMENT FINAL
1. CSC Dacia Gepiu 22 18 3 1 84-24 57
----------------------------------------------------------------------------------------
2. Biharea Vaşcău 22 17 2 3 64-16 53
3. Zorile Bunteşti 22 13 2 7 61-44 41
4. Gloria Căbeşti 22 12 2 8 72-54 38
5. Unirea Roşia 22 12 1 9 61-45 37
6. Izvorul Cociuba 22 11 3 8 61-45 36
7. Vulturul Dobreşti 22 7 5 10 46-55 26
8. Victoria Tulca 22 7 5 10 35-44 26
9. Cetatea Biharia* 22 6 4 12 47-60 19
10. CF Liberty 22 6 0 16 24-58 18
11. Voinţa Ciumeghiu 22 4 4 14 40-90 16
12. Viitorul Tărian 22 3 1 18 28-82 10
*Cetatea Biharia a fost penalizată cu trei puncte pentru substituire de jucător.
** Dacia Gepiu a promovat în Liga a IV-a
Comentarii
Nu există nici un comentariu.