Iris va cânta pentru orădeni
Una dintre trupele fanion ale rock-ului românesc, Iris, va concerta duminică, 5 martie, la Oradea, ocazie cu care va fi lansată şi cea mai recentă producţie discografică a trupei. Este vorba de cel de-al 14-lea album, "Iris Maxima", care a apărut la finele lui 2005. Discul conţine 13 piese, sensibile şi energice, adaptate, însă, vremurilor, sunetelor şi progresului tehnologic actual. Printre ele vor putea fi auzite "Casino", "Baby", "Spre ziuă", "Mirage", "Da, da, eu ştiu", "De vei pleca" etc. "Iris Maxima" se vrea un omagiu adus celor care au fost alături de formaţie de-a lungul vremurilor, titulatura albumului fiind preluată de la o pancartă adusă cu ani în urmă la un concert de doi fani moldoveni.
Biletele pot fi achiziţionate de la Casa de Cultură a Sindicatelor Oradea, între orele 9.00-20.00, preţul fiind de 200.000 lei (ROL).



Comentarii
Nu există nici un comentariu.