Competiţia juvenilă de fotbal interregională, care va avea loc, în vara acestui an, la Debrecen (Ungaria) va debuta pe data de 17 iunie. Turneul la care AJF Bihor împreună cu forul similar din judeţul Hajdu Bihar sunt coorganizatori, se va desfăşura la două categorii de vârstă (10-12, respectiv 12-14 ani) şi se adresează atât copiilor legitimaţi, cât şi echipelor care au în componenţă fotbalişti amatori. Până în prezent, din judeţul Bihor, şi-au anunţat intenţia de participare mai multe echipe de copii şi juniori, dar organizatorii au primit semnale şi de la cluburi din ţară, printre care şi CS Omega Târnăveni, interesată pentru a participa la competiţie. Termenul limită pentru înscrieri este 15 iunie, iar detalii suplimentare pot fi obţinute la sediul AJF Bihor (Piaţa 1. Decembrie nr. 4-6, telefon: 0259-414-866). reincepe