Test util ambelor echipe Liderul Diviziei D a mai disputat un joc de verificare sâmbătă, la Cihei, cu echipa satelit a lui Dinamo Bucureşti, aflată de câteva zile în cantonament la Băile Felix. Jucătorii pregătiţi de Lucian Ciocan au evoluat fără complexe în faţa ocupantei locului 9 în Divizia B - Seria a II-a, reuşind să obţină o remiză, la capătul unui meci aspru, presărat cu destule intrări la limita regulamentului. Gazdele au încheiat prima repriză în avantaj, graţie reuşitei lui Morna `44, dar s-au văzut egalate după o lovitură de la 11 metri transformată de Ghirie `57. Peste numai un minut, Lincar readuce Lotusul în avantaj, păstrat însă puţin timp, deoarece nou intratul Szabo `62 a restabilit egalitatea (2-2), scor rămas neschimbat până la final. Pentru dinamovişti, la care au evoluat, printre alţii, fratele lui Claudiu Niculescu şi fiul fostului atacant Marian Damaschin, acesta a fost cel de-al doilea joc de verificare de la venirea în Felix. Primul l-au disputat în compania unei alte divizionare D, Frontiera Oradea, de care au dispus cu 7-0 (Damaschin 3 goluri, Cristescu, Iliescu, Niculescu, Szabo, câte 1). Lotus: Fildan - Iuhas, Pavel, Brândaş, Gabor - Pup, Ember, Anton, Bodea - Cuc, Morna. Au mai jucat: Szelesi, Lincar, Toth, Simoc, Cipău şi Monenciu. Antrenor principal: Lucian Ciocan. Dinamo II: Matache - Niţu, Cristescu, Dragomir - Crăciun, Iliescu, Pădureţu, Mihai Niculescu, Raţă - Ghirie, Mihai Damaschin. Au mai intrat: Gospodinov, Szabo, Gojman, Daria, Predescu, Mihalache, Ropotan, Muşat, Gh. Marian. Antrenori: Cornel Ţălnar (principal), Dumitru Moraru (secund). Partida a fost oficiată la centru de Laurentiu Danşa.