Tenismani orădeni la Cupa Transilvania
Nu mai puţin de 11 tensimani de la Clubul Voinţa Oradea se află în aceste zile la Cluj-Napoca, unde participă la un turneu de categoria a III-a, dotat cu Cupa Transilvania şi organizat de clubul local Tenco, al cărui conducător este fostul jucător de Cupa Davis a României, Ciprian Porumb. Întrecerea a început ieri, finalele fiind prevăzute a se disputa duminică. Orădenii angrenaţi în concurs sunt: Szatm?ri R?ne şi Oana Manole (la categoria 10 ani), Simona Pintiuţă, Sergiu Găinaru şi Nemes J?zsef (12 ani), Patricila Barla, Lorena Molnar, Horia Matei, Lavinia Popa, Horia Chindlea şi Constantin Bungău (14 ani).
"Acest turneu este un bun prilej de pregătire pentru toţi tenismanii clubului, în special pentru cei de la categoria 14 ani, care au şansa să-şi sporească zestrea de puncte, în vederea participării la Campionatul Naţional, ce va avea loc peste o lună", a precizat Mircea Drăgoi, directorul clubului Voinţa.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.