Parcă devine un blestem pentru juniorii A de la LPS Bihorul faptul că ratează din situaţii incredibile, de unu la unu, din poziţii care în orice ABC al fotbalului înseamnă gol 100%. Lipsiţi de un atacant veritabil, lepesiştii bihoreni plătesc tribut acestor ratări, pierzând puncte preţioase. Probabil că adunate toate aceste puncte, locul celor de la LPS Bihorul ar fi fost pe undeva pe locurile 5-6. Dar acesta este fotbalul şi ratările fac parte din scenariul unui meci şi e bine că vine pauza competiţională, pentru că în retur faţa ofensivă a lepesiştilor va arăta cu siguranţă altfel. Revenind la meciul de duminică, să spunem că prima repriză a fost echilibrată, singura ocazie a oaspeţilor fiind transformată în gol, cu multă şansă. Mitanul al doilea a fost controlat autoritar de gazde, acestea reuşind egalarea prin Bodea (foto), dar acelaşi jucător a ratat şi şansa imensă de a aduce trei puncte echipei sale, în minutul 89 şutând de la 3 metri direct în portarul oaspeţilor. La fel ca şi la meciul cu FC Bihor, Bodea s-a dovedit înger şi demon pentru echipa sa. La juniori mici, după o primă repriză albă, meciul s-a animat în partea a doua, gazdele fiind cele care au deschis scorul, dar apoi oaspeţii reuşind să întoarcă soarta meciului, pe fondul unor greşeli copilăreşti ale defensivei gazdă. În ultima etapă a turului, cele două formaţii ale LPS Bihorul se vor deplasa la Timişoara, pentru jocul cu CSŞ Bega. Juniori I LPS Bihorul - CFR Timişoara 1-1 (0-1) Pentru gazde a marcat Bodea LPS: Dancu - Gârz, Buescu, Floruţa, Podhora, Sime, Ciuciu, Selegian, Copil, Berche, Ciordaş. Au mai jucat Alb, Neagu, Bodea, Berindea, Cincar. Antrenor: prof. Lucian Stance Juniori II LPS Bihorul - CFR Timişoara 1-3 (0-0) Golul gazdelor a fost înscris de Popescu LPS: Kovacs - Praja, I. Crişan, Moga, Ţepele, Bungău, Popescu, Lădar, Erdei, Tule, Ilieş. Au mai jucat Dume, Chereji, Doba. Antrenor: prof. Jambor Janos