Campionatul Judeţean de minifotbal organizat la Baza Tineretului din Oradea s-a încheiat cu succesul echipei AEK Oradea. Ultima etapă din play-off a coincis cu duelul primelor două clasate, AEK şi Panoramic, câştigat categoric (6-1) de echipa lui Spiridon Baltsavias.

De altfel, AEK s-a impus fără probleme în toate cele cinci jocuri din play-off. La campioana judeţeană evoluează doi componenţi ai naţionalei României de minifotbal, Gheţe şi Szeleş, precum şi fotbalişti cu numeroase prezenţe în Liga I la fotbal, precum Bundea, Fl. Lazăr, M. Popa sau Sfârlea.

6. Pokemon - 21 puncte.

AEK şi Panoramic s-au calificat la Campionatul Regional Nord-Vest, programat pe terenurile sintetice de la Baza Tineretului în acest sfârşit de săptămână (27-29 mai). La turneul de la Oradea vor fi prezente 16 echipe din judeţele Arad, Bihor, Cluj, Maramureş, Sălaj şi Satu Mare.

Altfel, ocupanta locului 3, Inter Oradea a obţinut dreptul de a participa la Cupa României.