Etapa a X-a în Liga a III-a la fotbal a consemnat "două calde şi una rece" pentru echipele bihorene componente ale seriei a VI-a.

Luceafărul-Lotus Felix - Unirea Ungheni 5-1 (2-1)

Marcatori: Anton 23 şi 50, Ţârlea 27, Morna 64, Pup 90 / Costea 17
Luceafărul-Lotus: Câmpan - Letan, Iova, Jude, Fl. Bud - Ember (70 Pup), Filip, Anton, Jurje (76 Morar) - Cuc (60 Morna), Ţârlea. Antrenor: Lucian Ciocan. Director tehnic: Florin Fărcaş.
Unirea: A. Pop - Bean, Şanta, Ronea, Fekete - B.
Pop (63 Bordea), Nistor, Kovacs (90 G. Pop), Biro -
Costea, Moldovan.
Minutul şi scorul:
min. 17 (0-1): Costea execută direct pe poartă o lovitură liberă din lateral dreapta, păcălindu-l pe Câmpan;
min. 21 (1-1): Anton transformă în gol o lovitură liberă de la 20 m;
min. 27 (2-1): Ţârlea pătrunde şi şutează, de la 15 m, printre picioarele lui A. Pop;
min. 50 (3-1): Anton execută o lovitură liberă de la 20 m, balonul este deviat de zid şi-l păcăleşte pe A. Pop;
min 64 (4-1): Morna marchează cu latul, de la 8 m, după o centrare a lui Anton;
min. 90 (5-1): Pupo finalizează un contratatc al gazdelor.

Marmaţia Sighet - CF Bihorul Beiuş 0-1 (0-1)

Marcator: Gh. Rus 43
CF Bihorul: Lazea - Şerb, C. Rusu (85 Aenoaie), Gh. Rus, Tăut, Mihoc, Matei, Fl. Popa (89 Tarcea), M. Rusu (56 Boldor), Trip (81 Ciobriş), Raţ. Antrenor: Rudy Kovacs.
Unicul gol al jocului a fost marcat cu două minute înainte de pauză, Gh. Rus înscriind cu o "torpilă" trimisă de la 14 m.

FC Bihor II Oradea - Gaz Metan Tg. Mureş 1-3 (1-2)
Marcatori: S. Ban 31 - 11 m / Ruja 37, Şerban 40, Budean 61
FC Bihor II: Bonta (66 Paul) - V.Indrieş, Pocian, Pintea, Totoroaţă (61 Cr.Butuc) - Lobonţ (46 Bulz), Fărcuţa, Mihăilă (69 Mih), Balla - S. Ban, Florea. Antrenor: Horia Rădulescu.
Gaz Metan: Babi - Suciu, S. Boitoş, C. Boitoş, Rîtea - Ruja (90 Szabo), Budean (77 Şotan), Sanda (63 Gagyi), Bartok - Crăciun (86 Breaz), Şerban. Antrenor: Adrian Botezan .
min. 31 (1-0): Florea este faultat în careu de Babi, penalty-ul dictat fiind transformat de S. Ban;
min. 37 (1-1): Ruja a marcat cu un şut de la 15 m;
min. 40 (1-2): Şerban l-a depăşit pe Pintea şi a marcat pe lângă Bonta;
min. 61 (1-3): Budean l-a învins pe Bonta, cu un şut de la 25 m.