Agenda culturală
Programul expoziţional la Muzeul Ţării Crişurilor
În săptămâna 17-23 februarie, la Muzeul Ţării Crişurilor Oradea - Complex muzeal se pot vizita următoarele expoziţii temporare şi permanente: Expoziția Que Viva Picasso!, organizată de Muzeul Țării Crișurilor și Asociaţia S.C. Merkur Global S.R.L., la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziția Obiecte recuperate. Achizițiile Muzeului Țării Crișurilor din Crișana între 2014 și 2019, organizată de Muzeul Țării Crișurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziția Obiecte recuperate. Anotimpurile, tapiseriile realizate de Maria Blendea în anul 1968 pentru Muzeul Țării Crișurilor, organizată de Muzeul Țării Crișurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziția Anul 1989 – Revoluţia de Catifea, organizată de Centrul Ceh București și Ambasada Republicii Cehe în România, în colaborare cu Muzeul Țării Crișurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziţia Artişti plastici orădeni din perioada interbelică, organizată de Muzeul Ţării Crişurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziţia Donaţia Iosif Fekete (colecţia Muzeului Ţării Crişurilor), organizată de Muzeul Ţării Crişurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Vivariul (expoziţie permanentă), organizat de Muzeul Ţării Crişurilor, la sediul Muzeului Ţării Crişurilor; Expoziţia Bihorul „... la spargerea lumii” (12 octombrie 1918-20 aprilie 1919), organizată de Muzeul Ţării Crişurilor, Consiliul Judeţean Bihor, Serviciul Judeţean Bihor al Arhivelor Naţionale, Muzeul Naţional al Unirii Alba Iulia, în parteneriat cu Prefectura Judeţului Bihor, Ministerul Culturii şi Identităţii Naţionale, Direcţia Judeţeană pentru Cultură Bihor, Centrul Naţional al Cinematografiei, Arhiva Naţională de Filme, Facultatea de Istorie, Relaţii Internaţionale, Ştiinţe Politice şi Ştiinţele Comunicării – Universitatea Oradea, Muzeul Militar Naţional, Filiala Oradea, Asociaţia „Aurel Lazăr” Oradea; la Muzeul Memorial „Aurel Lazăr”.
Expoziţia ,,De la Est la Vest''
Galeriile de Artă-Reperaj din Cetatea Oradea găzduiesc expoziţia „De la Est la Vest”, curatoriată de poeta şi criticul de artă dr. Magda Cîrneci. Expoziția a fost deschisă și la Academia Română din Roma, în perioada decembrie 2019 - ianuarie 2020. Expun artiștii membri ai Asociatiei Artistilor Plastici, Filiala Bihor.
Program filme Cinema Palace 14 februarie – 20 februarie
1917 2D AP12
Vineri - Sâmbătă: orele 15:00; 19:00
Duminică: orelea 19:05
Luni - Marți: orele 15:00; 19:00
Miercuri - Joi: orele 16:00
Bad Boys for Life 2D N15
Vineri: orele 12:55; 15:10; 17:30; 19:50; 22:10
Sâmbătă - Duminică: orele 12:50; 15:10; 17:30; 19:50; 22:10
Luni - Marți: orele 12:55; 15:10; 17:30; 19:50; 22:10 Joi 12:50; 15:10; 19:45
Miercuri: orele 12:50; 15:10; 17:35; 19:55; 22:00
Joi: orele 18:05; 22:20
Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn 2D N15
Miercuri - Joi: ora 22:45
Miercuri: orele 11:50; 19:25
Joi: orele 12:30; 19:25
Vineri - Sâmbătă: orele 16:10; 20:20; 22:20
Duminică: orele 14:55; 20:20; 22:20
Luni - Marți: orele 16:10; 20:20; 22:20
Sâmbătă: ora 11:20
Dolittle DUB 3D AG
Vineri: ora 16:40
Luni - Marți: ora 16:40
Miercuri: ora 15:20
Joi: ora 15:20
Emma 2D PREMIERĂ AP12
Sâmbătă - Duminică: ora 10:35
Vineri - Marți: orele 17:10; 19:30; 21:45
Miercuri - Joi: ora 21:30
Vineri: ora 12:20
Luni - Marți: ora 12:20
Miercuri: orele 15:40; 20:15
Joi: orele 15:35; 20:20
Fantasy Island 2D PREMIERĂ N15
Vineri - Marți: orele 18:35; 20:40; 22:45
Miercuri - Joi: orele 12:20; 16:30; 18:35; 20:40
Miercuri: ora 22:50
Vineri: orele 13:40; 15:40
Sâmbătă - Duminică: ora 15:40
Luni - Marți: orele 13:40; 15:40
Joi: ora 22:50
Frozen II DUB 3D AG
Sâmbătă - Duminică: ora 10:25
Miercuri: ora 13:25
Joi: ora 13:25
Vineri: orele 13:10; 17:10
Luni - Marți: orele 13:10; 17:10
Latte & the Magic Waterstone DUB 2D AG
Vineri: orele 12:35; 14:35
Luni - Marți: orele 12:35; 14:35
Sâmbătă - Duminică: orele 10:20; 13:20
Miercuri: orele 10:45; 14:20; 17:55
Joi: orele 12:15; 14:20
Little Women 2D AG
Vineri: orele 12:20; 14:45
Sâmbătă - Duminică: orele 12:10; 14:40
Luni - Marți: orele 12:20; 14:45
Miercuri: orele 12:00; 14:30
Joi: ora 14:30
Maria, Regina Romaniei 2D AP12
Joi: ora 17:30
Miami Bici 2D AVANPREMIERĂ N15
Joi: orele 12:20; 17:10; 19:05; 21:00; 22:05
Miercuri: orele 11:00; 17:10; 19:05; 21:00; 22:15
Miercuri - Joi: ora 13:50
Paw Patrol: Ready, Race, Rescue DUB 2D AG
Sâmbătă - Duminică: ora 10:50
Paw Patrol: Ready, Race, Rescue DUB HUN 2D AG
Luni: ora 10:30
Richard Jewell 2D PREMIERĂ AP12
Vineri - Marți: orele14:15; 17:45; 20:10; 22:35
Miercuri: orele 11:35; 14:05; 19:35; 22:30
Joi: orele 14:05; 19:55; 22:35
Miercuri - Joi: ora 17:00
Sâmbătă: ora 11:40
Duminică: ora 11:30
Sonic the Hedgehog DUB 2D AVANPREMIERĂ AG
Sâmbătă - Duminică: orele 11:55; 13:45; 16:40
Sonic the Hedgehog DUB HUN 2D AVANPREMIERĂ AG
Sâmbătă - Duminică: ora 12:20
Duminică: ora 16:20
Sâmbătă: ora 17:10
The Gentlemen 2D AP12
Miercuri: orele 11:15; 18:10
Vineri: ora 18:10
Sâmbătă: orele 14:05; 18:10
Duminică: orele 14:10; 18:10; 21:15
Luni - Marți: orele 18:10; 21:10
Joi: ora 17:50
Vineri - Sâmbătă: ora 21:10
Comentarii
Nu există nici un comentariu.