Victorie clară a voleibaliştilor - Atletic LPS a învins pe CNE Dej
Atletic LPS Bihorul Oradea a început anul cu dreptul, câstigând fără probleme meciul de pe teren propriu cu CNE Dej, scor 3-0 (25-19, 25-16, 25-14), din cadrul Diviziei A2 la volei masculin. "Leii orădeni" au avut nevoie de numai 59 de minute pentru a-şi adjudeca victoria.
Doar primul set a fost ceva mai echilibrat, dupa care gazdele s-au impus cu autoritate în următoarele două seturi. Antrenorul Rodian Achimescu a aliniat echipa: Lung (capitan), A. Achimescu jr., Dragan, Abrudan, Nan, Drinceanu, Chereji (libero). Au mai jucat Vornicu, Lazăr, Ursachi. "Oaspeţii ne-au pus ceva probleme doar primul set, dar apoi băieţii şi-au dominat cu autoritate adversarii", a declarat antrenorul Rodian Achimescu. În celelalte meciuri ale etapei s-au înregistrat rezultatele: CSM Caransebeş - U Timişoara 1-3, UMF Cluj-Napoca - Târgu Mureş 3-0, CSM Câmpia Turzii - Pro Volei Arad 2-3. Atletic LPS Bihorul se menţine în continuare pe primul loc în clasamentul Seriei Vest. Etapa viitoare, echipa orădeană va juca în deplasare cu Vartex Râmnicu Vâlcea.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.