CSC Sânmartin a resimţit efortul depus în meciul de miercuri din Cupa României cu Universitatea Cluj (1-2) şi a cedat la scor de forfait în deplasare cu Unirea Alba Iulia.

Gazdele au marcat rapid, prin Giurgiu (8) cu capul din centrarea lui Morar (1-0) şi până la pauză bihorenii puteau egala, dar Szabados (23) şi Vancea (44) au ratat din poziţii favorabile. I. Ban a fost şi el aproape de gol, dar portarul Angeru reuşind să respingă de la vinclu (70). Bihorenii şi-au pierdut suflul spre final, când Andrei Bârdea, în minutul 84, şi Adrian Matei, în minutul 87, au majorat avantajul Unirii.

Unirea: Angeru – F. Morar (70 Selagea), I. Neag, Mardare (72 Joldeș), Giurgiu – C. Avram (68 R. Ivan), Petresc, Fetița, Bârdea, Frasineanu (61 Ad. Matei), Mărgarit. Antrenor Mihai Manea.

CSC Sânmartin: Barabaș – Fl. Pop, Pintea, Nogo, Lupșe, Habakuk, Tiponuț, Vancea, Arsene, Sorian (cpt.), Szabados. Antrenor Călin Cheregi. Au mai jucat: Ban, Sg. Pop, S. Brata

Arbitri: Narcis Bodocan – Csaba Antal (Cluj-Napoca), Dragoş Popa (Băișoara). Observatori FRF: Claudiu Ștefănuți (Năsăud), Emanuel Popescu (Tg. Jiu).