FC Oradea - Gmunden (liga a patra Austria) 6-1 (4-0) Au marcat pentru orădeni: Cl. Balaci `20, 27, Gado (`30 - penalty), Sfârlea (37 - penalty), D. Stan `75, C. Oprea `78 În cel de al cincilea joc disputat în Austria, roş-albaştrii s-au reîntâlnit cu adversarul din primul meci, disputat în cadrul unui triunghiular (două partide de câte 45 de minute fiecare), pe care l-au învins la limită, graţie golului înscris de Gado. Joi, cele două formaţii au disputat un nou amical, de această dată pe durata a 90 de minute, orădenii câştigând fără probleme, la scor. Antrenorul Marian Bondrea a început jocul cu Vâtcă - Lazăr, Lupuţ, Dianu, Lungan - Mihuţ, Bălaşa, Cr. Munteanu, Sfârlea, Cl. Balaci, Gado. În repriza secundă au evoluat: Mindileac - Stoican, Paşca, Gongolea, Gego - Fele, Sarkadi, G. Tudor, Fărcuţa - Stan, C. Oprea. Până la finalul meciului, au mai intrat Madar şi Galbenu. Golul de onoare al gazdelor a fost înscris în minutul 73. Stagiul de pregătire din Austria s-a încheiat, ieri, pentru roş-albaştri, după amicalul susţinut cu Olympiakos Pireu, orădenii fiind aşteptaţi, astăzi, să sosească la Oradea.