U Goldiş ICIM Arad - U-CSM Oradea - Luptă inegală sub panou
În runda a 5-a a Ligii Naţionale de baschet feminin "studentele" din Oradea vor face deplasarea la Arad pentru partida cu ICIM din localitate, ocupanta locului al doilea în clasament. Este o reeditare a duelului din Cupa României în care orădencele au fost învinse în ambele manşe.
Situaţia în clasament a celor două formaţii este diametral opusă. Dacă arădencele ocupă locul al doilea cu 9 puncte după patru victorii şi o înfrângere, U-CSM Oradea se află în subsolul ierarhiei primei divizii, pe locul al 12-lea cu 5 puncte după trei eşecuri şi un succes. ICIM Arad a pierdut singurul meci chiar în ultimul joc cu CSBT Alexandria în deplasare, scor 67-54, în timp ce orădencele au obţinut prima victorie din acest campionat învingând pe teren propriu U Cluj-Napoca, rezultat 71-68. Pentru echipa gazdă meciul va fi un prilej de pregătire pentru alte confruntări mai echilibrate, orădencele neavând cum să le pună vreo problemă după cum s-a văzut şi în cele două manşe ale Cupei României în care au fost învinse fără drept de apel. Tot astăzi se mai dispută meciurile: SCM CSŞ Craiova - CS Phoenix Galaţi, CS Nova Vita - Olimpia CSU Braşov, Rapid Bucureşti - U Cluj-Napoca, CSM Târgovişte - CSM Satu Mare şi ACS Sepsi - CSBT Alexandria. În devans s-a disputat partida BCM Danzio Timişoara - CSU Alba Iulia 71-85. Clasamentul este condus în acest moment de CSU Alba Iulia cu 9 puncte din 5 meciuri, urmată fiind de ICIM Arad cu acelaşi număr de puncte din tot atâtea jocuri.



Locuri de munca urgente! Incheiati imediat contract legal si incepeti rapid o activitate noua, usoara, serioasa si profitabila! Foarte multi oameni au inceput deja sa lucreze! Seriozitatea noastra este absoluta! Primele castiguri au fost deja acordate! NU este joc piramidal sau MLM! Avem nevoie de operatori online care sa lucreze 3 ore pe zi si sa castige 300 dolari lunar! Pentru a afla detalii,trimiteti textul "Info" la adresa de email: costica_hogas@yahoo.com