Tur mulţumitor pentru Paul Popovits
Antrenorul orădeanul Paul Popovits iernează la mijlocul clasamentului cu echipa maghiară de liga a III-a FC Termal Gyula. O clasare mulţumitoare pentru o formaţie fără mari ambiţii şi în contextul unui campionat mai puternic după restructurarea din vară.
În 16 etape, Gyula a înregistrat şase victorii, patru egaluri şi şase înfrângeri (golaveraj 26-21) şi se află pe locul 8, cu 22 de puncte, şapte mai multe decât ocupanta poziţiei 14, ultima retrogradabilă direct. "Campionatul ligii a treia în Ungaria a crescut după restructurarea din sezonul trecut, de la şase la trei serii. Având în vedere valoarea lotului, pot spune că a fost un tur bun pentru noi clasându-ne pe locul 8. După zece etape am fost pe locul 2, dar datorită lotului restrâns, după ce au apărut accidentările, suspendările, pe finalul sezonului am aduna doar două puncte. Obiectivul este menţinerea în liga a treia", a comentat Paul Popovits. Faţă de sezonul trecut, FC Termal are un buget redus substanţial, motiv pentru care şi lotul a fost remaniat. Au părăsit echipa 8 jucători, printre care şi orădenii Mihuţ, Sfârlea şi Cr. Cigan, în locul lor fiind aduşi, printre alţii Răzvan Fritea şi fraţii Sebastian şi Emerich Zadori, foşti la Cetatea Biharia.



Care sorin ati scris? Pop sau Simut sau cigan sau sorin de la casa de cultura de la Biharea? :-)))))))
daca si asta-i antrenor ???!!!!