Tecău a pierdut finala la dublu mixt
Perechea Horia Tecău/Sania Mirza (România/India), cap de serie numărul 6, a pierdut, ieri, finala probei de dublu mixt de la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului.
Tecău şi Mirza au fost învinşi, în ultimul act al competiţiei, cu scorul de 6-3, 6-2, după 58 de minute, de cuplul Daniel Nestor/Kristina Mladenovici (Canada/Franţa). Nestor şi Mladenovici au mai câştigat în 2012 proba de dublu mixt de la Wimbledon. Pentru performanţa reuşită la Australian Open, Horia Tecău şi Sania Mirza vor primi un cec în valoare de 67.750 de dolari australieni. Horia Tecău a câştigat în 2012 proba de dublu mixt la Australian Open, alături de sportiva americană Bethanie Mattek-Sands. Altfel, proba de dublu masculin a fost câştigată de Lukasz Kubot/Robert Lindstedt (Polonia/Suedia). Cap de serie numărul 14, Kubot şi Lindstedt au învins în finală, cu scorul de 6-3, 6-3, cuplul Eric Butorac/Raven Klaasen (SUA/Africa de Sud). Acesta a fost doar al treilea turneu, primul de Grand Slam, la care Kubot şi Lindstedt au jucat împreună. Înainte de sosirea la Melbourne, cei doi nu au câştigat împreună niciun meci.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.